Miroslav Princ

Prodejte více. Žijte lépe.

 • Kategorie

 • 10 příkladů co posílat databázi klientů

  Když na seminářích zdůrazňuju význam udržování kontaktu jak s klienty, tak i kontakty, kterým mají poradci zavolat třeba za dva, tři nebo šest měsíců, dostávám stále stejnou otázku:

  „Říkáte, že máme do databáze něco posílat – ale co to má být? A kde to máme najít?“

  Předně, nemělo by se jednat o další „speciální“ nabídku nebo kalkulaci nebo důkaz toho, jak je právě to vaše portfolio skvělé. Cílem pravidelného udržování se v povědomí by mělo být ukázat:

  1. že na daného člověka vůbec myslíte a
  2. že na něho nemyslíte jen ve chvíli, kdy mu chcete něco prodat.

  To znamená, že tématicky by se mělo jednat o obecnější informace související s tou oblastí financí, kterou prezentujete – pojištění, hypotéky, investice nebo všechno najednou.

  Aby to bylo zřejmější, dal jsem dohromady několik příkladů, které by se daly použít. Abyste své klienty a potenciální klienty nezahltili několika články každý den, doporučuji poslat takový „newsletter“ jednou za měsíc a shrnout v něm ty články a události, které jste za měsíc nashromáždili.

  1) Newsletter a články vydané vaší mateřskou společností

  Nejlepší je začít „doma“. Jestliže vaše mateřská společnost buďto publikuje vlastní nebo vybírá články z tisku, ušetřete si práci a posílejte to, co pro vás připravil někdo jiný. Jak už jsem psal výše, pozor na to, aby to opravdu nebyla jen sebepropagace vlastních produktů.

  2) Články o pojištění

  Jestliže se pohybujete v oblasti pojištění, tak asi máte své zdroje, kam chodíte pro informace. Z toho množství, které je k dispozici se dají vyjmenovat:

  Článek: Živly a neaktuální pojistky. Dvojité nebezpečí pro majitele nemovitostí
  Zdroj: Portál OPojištění.cz

  Článek: Polovina řidičů neví, že má v povinném ručení i asistenční služby
  Zdroj: Ekonomický server ČTK Finanční noviny.cz, sekce Pojištění

  Výhodou obou portálů je, že se můžete zaregistrovat k odběru jejich aktuálních článků a dostanete je pravidelně do své schránky, aniž byste museli články vyhledávat ve vyhledávačích. Oba servery také čerpají z tiskových zpráv těch, kdo informace shromáždili (Česká asociace pojišťoven, Česká kancelář pojistitelů nebo jednotlivé pojišťovny), takže nemusíte sledovat každého zvlášť.

  3) Články o hypotékách

  Specialisté na hypotéky budou mít také své vlastní zdroje. Kdo je ještě nemá, články z této oblasti můžete najít tady:

  Článek: Hypotéky se dál zlevňovat nebudou, tvrdí analytici. Česká spořitelna už zvyšuje úroky
  Zdroj: server Hospodářských novin iHNed.cz

  Článek: MF chce uzákonit dřívější splacení hypoték, banky už to nabízejí
  Zdroj: Ekonomický server ČTK Finanční noviny.cz, sekce Hypotéky

  Chcete-li s vaší databází komunikovat o hypotékách, můžete čas od času vybrat i další související články, například o makroekonomické situaci a úrokových sazbách, realitním trhu, koupi nebo prodeji nemovitostí a podobně.

  4) Články o spoření a investicích

  Článků na téma spoření a investic je dost a dost, snad i nejvíc ze všech oblastí. Najděte si dva tři zdroje a zaregistrujte se k odběru jejich aktualit.

  Článek: Čína, dolar a další rána zlatu
  Zdroj: Patria.cz

  Článek: Čechům vynášejí penzijní fondy nejméně na světě. Kvůli vyhýbání se akciím
  Zdroj: portál E15.cz

  Článek: Počet nových smluv o stavebním spoření v pololetí klesl
  Zdroj: Ekonomický server ČTK Finanční noviny.cz, sekce Hypotéky

  Kromě článků věnující se vyloženě investování můžete vybírat články na témata (viz druhý a třetí výše), která vaši klienti nejvíce znají – záleží na vaší míře specializace, na tom jak se chcete profilovat a koho máte ve vaší databázi.

  5) Články o rodinných financích, úvěrech

  Články na téma rodinných financí, možností ušetřit na finančních i nefinančních produktech, o způsobech jak lidé nakládají s penězi se dají najít téměř na každém „novinovém“ portálu. Jaký z nich si nakonec vyberete, záleží na vás a také na vaší cílové skupině – zamyslete se nad tím, jak budou vaši klienti a kontakty vnímat zdroj článků.

  Článek: Jak naučit děti hospodařit s financemi
  Zdroj: portál Měšec.cz

  Článek: Až polovina mladých lidí se zadluží kvůli svatbě
  Zdroj: Finexpert.E15.cz

  Závěrem

  Shromáždění a rozeslání několika článků (stačí tak do pěti celkem) jednou za měsíc vám zabere hodinu. Za tuto hodinovou investici se připomenete stovkám i tisícům lidí najednou – záleží, kolik jich máte v databázi. Podle mě je to dobře investovaná hodina. Nebo ne?

   

  Jeden komentář

  Komentovat příspěvek

  Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní.